Komputer z Windows 8 w kieszeni? Jak to możliwe?

W wielu przypadkach Chińczycy udowodnili, że są znakomitymi dostawcami elektroniki użytkowej, lecz tym razem przeszli samych siebie. Stworzyli coś naprawdę przydatnego i wartego uwagi. Ich najnowszym wytworem jest mieszczący się w kieszeni komputer, który praktycznie wygląda jak pendrive. Różnica jednak tkwi we wnętrzu tego urządzenia. Komputer ten wyposażony został w wydajny procesor , na którym bezproblemowo można zainstalować Windows 8.1.

Meegopad-T01-32GB-Version-Mini-PC-TV-BOX-Quad-Core-Intel-Atom-Z3735F-Windows-8-1

Wymiary tego urządzenia to: 100 x 38 x 10 mm (wymiary typowego pendrive?a). Wyglądem przypomina typowe urządzenie, na którym na co dzień przenosimy dane z komputera na komputera, a w rzeczywistości jest to w pełni działający komputer, który możemy podłączyć albo do monitora lub też do telewizora.

Komputer ten został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intela ? Atom Z3735F(bądź też w wersji Z3735F), który taktowany jest zegarem 1,33 GHz ? w trybie turbo 1,83 GHz. Jeśli chodzi o pamięć, to znajdziemy tu 1 GB pamięci RAM lub 2GB jeśli chodzi o Z3735F. Dodatkowo w urządzeniu znajdziemy 16 lub 32 GB pamięci użytkowej przeznaczonej na dane, która jeśli będziemy chcieli możemy zwiększyć przy użyciu karty micro SD. Nie pominięto również modułów odpowiedzialnych za łączność. Komputer dysponuje WiFi oraz Bluetoothem w wersji 4.0. Dodatkowo wbudowane zostały w niego 2 wejścia USB i jedno wyjście HDMI. Kieszonkowy komputer posiada nawet układ dźwiękowy, co całkowicie zaskoczyło użytkowników.

Jednak najlepsze w całym tym patencie jest możliwość zainstalowania na nim Windows w wersji 8.1 lub Linuksa. Pozwala to oczywiście na otrzymanie pełno funkcjonalnego urządzenia, dzięki któremu będziemy mogli oglądać telewizję, filmy, słuchać muzyki czy surfować po internecie. Co ciekawsze, jeśli byśmy chcieli moglibyśmy również odpalić na tym jakieś gry.

Dodaj komentarz